Fellesnemnda for Viken

Fellesnemnda skal forberede sammenslåingsprosessen og arbeidet med etableringen av det nye fylket. Fellesnemnda består av 34 fylkespolitikere, hvorav 9 medlemmer fra Buskerud, 9 medlemmer fra Østfold og 16 medlemmer fra Akershus.

Ledelse

Anette M. Solli (Høyre)

Anette M. Solli (H)

Leder

Akershus
Roger Ryberg, fylkesordfører Buskerud (Ap)

Roger Ryberg (Ap)

Nestleder

Buskerud
Fylkesordfører i Østfold Ole Haabeth

Ole Haabeth (Ap)

Nestleder

Østfold

Medlemmer

Cecilie Agnalt Ap Ostfold

Cecilie Agnalt (Ap)

Medlem

Østfold
Tonje Brenna (Arbeiderpartiet)

Tonje Brenna (Ap)

Medlem

Akershus
Sandra Bruflot, Buskerud (H)

Sandra Bruflot (H)

Medlem

Buskerud
Leif Willy Eriksen FrP Østfold

Leif Willy Eriksen (Frp)

Medlem

Østfold
Arne Rune Gjelsvik (FrP)

Arne-Rune Gjelsvik (FrP)

Medlem

Akershus
Johan Edvard Grimstad Sp Østfold

Johan Edvard Grimstad (Sp)

Medlem

Østfold
Britt Egeland Gulbrandsen KrF Østfold

Britt Gulbrandsen (Krf)

Medlem

Østfold
Monica Gåsvatn H Østfold

Monica Gåsvatn (H)

Medlem

Østfold
Iselin Haugo, Buskerud (H)

Iselin Haugo (H)

Medlem

Buskerud
Siv Jacobsen AP Østfold

Siv Henriette Jacobsen (Ap)

Medlem

Østfold
Amund Kjernli (Arbeiderpartiet)

Amund Kjernli (Ap)

Medlem

Akershus
Rune Kjølstad, Buskerud (H)

Rune Kjølstad (H)

Medlem

Buskerud
Sebastian Næss Langaas (Høyre)

Sebastian Næss Langaas (H)

Medlem

Akershus
Andreas Lervik Ap Osfold

Andreas Lervik (Ap)

Medlem

Østfold
Ina Rangønes Libak (Arbeiderpartiet)

Ina Rangønes Libak (Ap)

Medlem

Akershus
Vibeke Limi (Fremskrittspartiet)

Vibeke Limi (Frp)

Medlem

Akershus
Hanne Lisa Matt, Buskerud (MDG)

Hanne Lisa Matt (MDG)

Medlem

Buskerud
Gunnar Melgaard (Høyre)

Gunnar Melgaard (H)

Medlem

Akershus
Simen Nord H Østfold

Simen Nord (H)

Medlem

Østfold
Ketil Nordengen (H)

Ketil Nordengen (H)

Medlem

Akershus
Lise Hagen Rebbestad (Høyre)

Lise Hagen Rebbestad (H)

Medlem

Akershus
Lars Salvesen (Kristelig Folkeparti)

Lars Salvesen (KrF)

Medlem

Akershus
Anne Sandum, Buskerud (Ap)

Anne Sandum (Ap)

Medlem

Buskerud
Solveig Schytz (Venstre)

Solveig Schytz (V)

Medlem

Akershus
Gjermund Skaar (Sosialistisk Venstreparti)

Gjermund Skaar (SV)

Medlem

Akershus
Olav Skinnes, Buskerud (Sp)

Olav Skinnes (Sp)

Medlem

Buskerud
Torunn Skottevik (Arbeiderpartiet)

Torunn Skottevik (Ap)

Medlem

Akershus
Øyvind Solum (Miljøpartiet De Grønne)

Øyvind Solum (MDG)

Medlem

Akershus
Morten Vollset (Senterpartiet)

Morten Vollset (Sp)

Medlem

Akershus
Anders Wengen, Buskerud  (V)

Anders Wengen (V)

Medlem

Buskerud
Bjørn Tore Ødegården, Buskerud (Ap)

Bjørn Tore Ødegården (Ap)

Medlem

Buskerud