Solidaritetsaksjon 14. februar

Greåkerelevene arrangerer i år solidaritetsaksjon til inntekt for Leger Uten Grenser. 

Elevrådsleder Ajla Gasal. - Klikk for stort bildeElevrådsleder Ajla Gasal håper på stor støtte til Leger uten grenser. Ajla Gasal

- Leger Uten Grenser gir nødhjelp over hele kloden basert på ideen om vår felles humanitet. I en tid med splittelse, krig, kraftige jordskjelv og lidelse, er dette en organisasjon som er nær hjertene våre. Det er med stor glede at vi står sammen for å gi våre medmennesker den hjelpen de fortjener og sårt trenger, forteller elevrådsleder Ajla Gasal.

Mange aktiviteter rundt omkring i Østfold

Klassene og deres tillitselever har kommet frem til mange ulike måter å støtte saken på, og samle inn penger gjennom solidaritetsaksjonen.

- Det skal blant annet selges valentinskort, samles pant i nabolaget, selges lodd og ryddes og vaskes hjemme. I tillegg setter musikklinja vår opp en storartet konsert på Sarpsborg scene til inntekt for solidaritetsarbeidet. Vi håper at også du vil være med på å styrke elevenes arbeid og støtte kampen vår for god helse og trygghet, oppfordrer Ajla Gasal. 

Til toppen