Gull i NM!

To av våre elever - Tuva Tutanrud Åsen og Henrik Bølgenhaugen gikk helt til topps i NM i Helsearbeiderfag.

28. april 2022 ble det arrangert skole-NM i Helsearbeiderfaget på Mandal videregående skole. Vinnerne av fylkesmesterskapet, Tuva Tutanrud Åsen og Henrik Bølgenhaugen fra Hønefoss videregående skole representerte Viken fylkeskommune. Totalt deltok det 8 lag som representerte de ulike fylkene. 

Knut Thorvaldsen   

Oppgaven var et rollespill der de skulle hjelpe en pasient som hadde gjennomgått et hjerneslag. Arbeidsoppgaven de skulle gjennomføre var blant annet blodtrykksmåling, rehabilitering og kostveiledning.

Tuva og Henrik løste oppgaven på en glimrende måte, noe som resulterte i førsteplass. Hele skolen er stolte av elevene og gratulerer med norgesmesterskap i Helsearbeiderfaget!

Knut Thorvaldsen    

Premieutdelingen blei filma:

Fylkesmesterskapet tidligere i vår foregikk på vår skole og ble filma av våre egne krefter på Medier og kommunikasjon:

Tekst: Knut Thorvaldsen

Til toppen