"Klovner i trafikken"

DeathTrip er et landsomfattende prosjekt hvor elever fra videregående skoler engasjeres til å lage holdningskampanjer mot ruskjøring. I sterke konkurranse med andre skoler, nådde dessverre ikke våre elever helt til topps. Risør videregående skole vant, men våre elever var likevel strålende fornøyd.

Erfaringsmessig har vi sett at prosjektet passer for elever på Medier- og Kommunikasjon da det enkelt kan implementeres i lærerplanen for denne linjen.

Hvert år blir de beste kampanjene brukt. Ut i fra hva vi ser som mest forebyggende og hva vi har av midler brukes de som materiell for undervisningsopplegg til trafikalt grunnkurs, undervisning/kurs på fritidsklubber, og i ulike kanaler som web/sosiale medier, TV, kino, reklame på bussholdeplasser og lignende.

Ansvarlig for prosjektet er Ung i trafikken og er støttet av Helsedirektoratet.

Lillestrøm sitt bidrag bestod av hovedfilm, SoMe filmer, animert plakat og 2 plakater og er laget av følgende elever;

  • Kristian Martinsen
  • Magnus Grefsile
  • Albert Bjerke Hommersand
  • Trung Quang Nguyen
  • Hedda Hokland Rødne
  • Robert Matesic
  • Lotti Horváth

For mer informasjon om konkurransen

Til toppen