Innsamlingsaksjon for Etiopia 16. november 2022

Onsdag 16. november 2022 arrangerer skolen sin årlige solidaritetsaksjon i samarbeide med Kirkens Nødhjelp.  Den politiske situasjonen i Etiopia, med borgerkrig, er svært krevende.  Hjelpen fra vår skole er ekstra viktig akkurat nå.

Ved å gi en dagslønn, har Stabekkelevene gjennom flere år bidratt til ulike prosjekter som har gitt folk på landsbygda en inntekt å leve av og mulighet til å sende barna på skole. 

Pengene i år vil gå til å skaffe rent vann og brønnboring.  Midlene fra våre elever blir kanalisert til Ankober øst for Addis Abeba. Vårt tidligere område var Samre, i Tigrayregionen.  Der er det fortsatt borgerkrig og ikke mulig å nå frem til med annet enn ren nødhjelp, som også er vanskelig.  

Les om prosjektet i Ankober her.

Våre elever skaffer seg jobb selv og det de tjener går uavkortet til Etiopia. Vi ønsker våre elever lykke til med en jobb for Etiopia og håper å samle inn mange penger.  

Til toppen